anunt invatamant bilingv clasa a noua

Anunț învățământ bilingv engleză clasa a IXa

ANUNȚ PENTRU ELEVII CLS. a VIII-a ADMITEREA LA CLASELE A IX-A CU PREDARE ÎN REGIM
BILINGV/ INTENSIV A LIMBII ENGLEZE, ÎN ANUL ȘCOLAR 2023-2024
Solicitarea de către candidați a recunoașterii și echivalării rezultatelor și depunerea documentelor pentru echivalarea rezultatelor obținute cu proba de verificare a cunoștințelor de limbă engleză au loc la școala de proveniență, până pe 28 aprilie, 2023.
Înscrierea candidaților pentru susținerea probei de verificare a cunoștințelor de limbă engleză are loc, conform Calendarului admiterii în învățământul liceal pentru anul școlar 2023-2024, în perioada 15-16 mai 2023, prin depunerea la centrul de examen (Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Bacău) a anexelor fișelor de înscriere eliberate tuturor candidaților care le solicită (atât celor care vor susține proba de verificare a cunoștințelor de limbă modernă, cât și celor cărora le-au fost recunoscute și echivalate rezultatele obținute, de către comisia constituită la nivelul unității de învățământ) de către unitatea de învățământ de proveniență.
Atașăm aici cererea aferentă.