Proiectele noastre

Facem proiecte frumoase din inimă pentru copiii noștri

acordare burse scolare 2022-2023

METODOLOGIA DE INSCRIERE A COPIILOR îN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR pentru anul şcolar 2022-2023.
Părintii, ai căror copii împlinesc vârsta de 6 ani până la data de 31 august 2022 inclusiv, au obligaţia de a înscrie copiii în învăţământul primar în clasa pregătitoare, în conformitate cu prevederile legii şi ale prezentei metodologii.”

Anunț depunere dosare pentru obținerea de rechizite gratuite

Anunț selecție elevi pentru programul “Școală după școală” finanțat prin PRO Comunitate (POCU)

Anunț înscriere admiterea în cls. a V-a – engleză intensiv / echivalare diplome cu recunoaștere internațională, 2022-2023.

Vă anuntäm că inscrierea in vederea admiterii in clasa a V-a
– ENGLEZÃ INTENSIV, se face in perioada 23-27 mai, 2022, iar recunoasterea si echivalarea rezultatelor obtinute la examene cu recunostere internationalà pentru certificarea competentelor lingvistice in limba engleză, cu testul de competente lingvistice (in cazul in care numărul…

Înscriere în clasa pregătitoare
 anul școlar 2022-2023

Înscriere în clasa pregătitoare anul școlar 2022-2023

lista cazare bacau refugiati ucraina

Lista spații de cazare pentru refugiații din Ucraina

Lista spatiilor de cazare existente la nivelul U.A.T.-urilor judetului Bacau, in vederea acordarii de sprijin si asistenta umanitara cetatenilor straini sau apatrizi, proveniti din zona conflictului armat din Ucraina

metodologia programa si calendarul EN VIII 2022

Metodologia, programa și calendarul EV clasa a VIIIa

Evaluarea Națională pentru elevii clasei a VIII-a (EN VIII) reprezintă modalitatea de evaluare externă sumativă a competențelor dobândite pe parcursul învățământului gimnazial. Examenul se desfașoară, anual, într-o singură sesiune.

Precizări acordare burselor semestrul 2

Precizări acordare burse școlare în semestrul II

• În anul şcolar 2021-2022 se acordă următoarele burse: BURSĂ SOCIALĂ, BURSĂ DE STUDIU, BURSĂ DE MERIT ŞI BURSĂ DE PERFORMANŢĂ, pe baza criteriilor generale de acordare a burselor din învăţământul preuniversitar de stat;

raport burse 2021

Raport acordare burse școlare

Prin Decizia nr. 34 din 30.09.2021 de Ia Şcoala Gimnazială „George Enescu” Moineşti, s-a hotărât acordarea burselor pentru toţi elevii care îndeplinesc condiţiile stabilite în cadrul şedinţei C.A., din data de 20.07.2021.

Alte activități si proiecte scolare si auxiliare

Implicare, învățare, voință, curaj, rezultate

gradinița

Lectura publică Șc. „George Enescu” Moinești

Grab any desk in the common area — 1 day/mo included. Bring your device, pick a seat, and get to work. Also includes: 1 hr/mo Conference Rooms, High Speed Internet, Access to Professional Network, 24x7 Kitchen and Free Coffee and Beer.

eroi-neam

Ziua Eroilor Neamului - 17 mai

exercitiu-cutremur-mic

Exercitiu de simulare a unui cutremur

Your own private office in our premises, — 1 day/mo included. Bring your device, pick a seat, and get to work. Also includes: 1 hr/mo Conference Rooms, High Speed Internet, Access to Professional Network, 24x7 Kitchen and Free Coffee and Beer.