Proiectele noastre

Facem proiecte frumoase din inimă pentru copiii noștri

anunt procent vacccinare covid-19

ANUNȚ PRIVIND PERSONALUL VACCINAT ÎMPOTRIVA COVID-19

Procentul angajaților școlii noastre, vaccinați împotriva Covid-19, cu cel puțin o doză, este de 56%, reprezentând 30 de persoane, din 54.

Cursuri școlare în programul “A doua șansă”

În atenția celor interesati de urmarea cursurilor scolare in cadrul programului “A doua șansă”

burse scolare 2021-2022

Precizări privind acordarea burselor școlare

Comunicarea, prin afişare la unităţile de învăţământ şi pe site-ul inspectoratului, a prezentei procedurii operaţionale de monitorizare şi informare asupra evenimentelor, fenomenului de violenţă, bullying, accidentelor din şcoli, elaborată de inspectoratul şcolar.

Anunț angajare îngrijitor clădiri

Anunț de Selecție a 70 de elevi, în Programul ,,Școală după școalăˮ

anunt admitere angleza intensiv

ANUNȚ PRIVIND PROBA DE ADMITERE ÎN CLS. a V-a, INTENSIV ENGLEZĂ, AN ȘCOLAR 2021-2022

procedura de monitorizare violență

Procedură de monitorizare și informare violență, bullying si accidente în școli

Anunț de angajare

Pe 6 decembrie, Primăria Moinești a acordat premiile concursului de eseuri ,,Moinești verde, în an centenar”, având ca temă promovarea principiilor ecologiste, în rândurile celor mici. În cadrul acestuia, Codrin Vinghiac, cls. a VI-a C, a obținut premiul I – prof. coord. Alina Pistol, iar Radu Catana, cls. a VII-a A, premiul juriului – prof. coord. Gina Enea.

Concursul de eseuri ,,Moinești verde, în an centenar” – Premiul I si Premiul juriului

Alte activități si proiecte scolare si auxiliare

Implicare, învățare, voință, curaj, rezultate

gradinița

Lectura publică Șc. „George Enescu” Moinești

Grab any desk in the common area — 1 day/mo included. Bring your device, pick a seat, and get to work. Also includes: 1 hr/mo Conference Rooms, High Speed Internet, Access to Professional Network, 24x7 Kitchen and Free Coffee and Beer.

eroi-neam

Ziua Eroilor Neamului - 17 mai

exercitiu-cutremur-mic

Exercitiu de simulare a unui cutremur

Your own private office in our premises, — 1 day/mo included. Bring your device, pick a seat, and get to work. Also includes: 1 hr/mo Conference Rooms, High Speed Internet, Access to Professional Network, 24x7 Kitchen and Free Coffee and Beer.