CENTRUL DE EXCELENȚĂ, III-IV

Sâmbătă, 13 octombrie, 2018, a debutat al treilea an de activitate al Centrului de Excelență, cls. III-IV, organizat în cadrul școlii noastre, girat de către I.Ș.J. Bacău, coordonat de către prof. înv. primar Maria Botezatu - faza de selecție. Acest centru reunește Centrele metodice ale învățământului primar nr. 16 și nr. 17 - Șc. Gimn. G. ENESCU Moinești, Șc. Gimn. ȘT. LUCHIAN Moinești, Șc. Gimn. TR. TZARA Moinești, Șc. Gimn. AL. SEVER Moinești, Șc. Gimn. G-RAL ȘOVA Poduri, Șc. Gimn. ȘTEFAN CEL MARE Zemeș, Șc. Gimn. Ardeoani, Șc. Gimn. Frumoasa și Șc. Gimn. Solonț.
La această primă etapă de selecție, au participat 161 de elevi din școlile menționate și 28 de cadre didactice, ca voluntari, atât în calitate de supraveghetori, cât și de corectori, cărora le mulțumim și îi felicităm pentru implicare.

centrul de excelenta III-IV
centrul de excelenta III-IV
centrul de excelenta III-IV