lectoratul cu parintii 18 sept

Lectoratul cu parintii

Marți, 18 septembrie, a avut loc Lectoratul cu părinții. Au fost prezenți reprezentanți ai Comitetelor de părinți, pe clase, cadre didactice și invitați. Principalele aspecte avute în vedere au fost։ alegerea președintelui și a vicepreședintelui Consiliului părinților; desemnarea reprezentanților părinților, în cadrul Consiliului de administrație, al Comisiei pentru proiecte și programe educative, al Comisiei pentru prevenirea și eliminarea violenței și al Comisiei pentru evaluarea și asigurarea calității; prezentarea raportului asupra stării învățământului, anul școlar 2017-2018, pentru unitatea noastră școlară; raportul privind activitatea Asociației Părinților, în anul școlar anterior; regulamentul școlar intern; colectarea selectivă a deșeurilor; noile specificații D.S.P., privind alimentele consumate de elevi.

lectoratul cu parintii
lectoratul cu parintii 18 septembrie
lectoratul cu parintii 18 sep.