SEMIMARATHON BACĂU – ȘTIINȚESCU

Sâmbătă, 22 septembrie, 2018, elevii noștri au alergat pentru educație, susținând astfel proiectul școlii, în cadrul Semimarathonului Bacău ,,Științescu”, TÂRGUL MICULUI ANTREPRENOR, declarat eligibil, la cea de-a cincea ediție a competiției. Prin proiectul nostru, ne propunem să reaprindem pasiunea pentru știință și tehnologie, pentru că ȘTIINȚĂ + TEHNOLOGIE = VIITOR.

Prin participarea la Semimarathon, elevii Asandei Loukas, Ghirasim Ștefan, Avram Alexandru, Enea Alexandru, Grigoraș Alexandru, Palade Andrada, Cucu Andrei, Epure Cristian, Epure Diana, Pintilii Dragoș, Babîi George, Fîsan Mădălina, Rareș Colceru, Antochi Vanessa, și Ghineț Vlad au susținut finanțarea acestui proiect, care își propune o abordare inovativă în predarea științelor exacte și dezvoltarea abilităților practice ale elevilor dar și abordarea unui stil de viață sănătos prin participarea ca concurenți în cadrul CURSEI COPIILOR , unde au obținut locuri onorabile. Coordonatori: Prof. Pralia Doru și prof. Ciubotariu Costică.
Felicitări elevilor participanți, profesorilor coordonatori și susținătorilor!
Cei care doresc să ne susțină, în continuare, o pot face și direct, pe http://fundatiacomunitarabacau.ro/competitie/inscriere-sustinator/?obj=3456.
SEMIMARATHON BACĂU - ȘTIINȚESCU-1
SEMIMARATHON BACĂU - ȘTIINȚESCU-2
SEMIMARATHON BACĂU - ȘTIINȚESCU-2
SEMIMARATHON BACĂU - ȘTIINȚESCU-3
SEMIMARATHON BACĂU - ȘTIINȚESCU-4