Tabăra-școală de vară ,,Micii povestitori”

Tabăra-școală de vară ,,Micii povestitori"

În cadrul proiectului ,,PRO COMUNITATE - Program integrat de combatere a sărăciei și integrare socială" (POCU), în perioada 29 august-3 septembrie 2023, se desfășoară o tabără GRATUITĂ, la Slănic-Moldova. Aceasta reunește 25 de elevi din grupul-țintă, de nivel primar și gimnazial, fiind îndrumați de către următorii: resp. ZEP Mareș Anca, prof. Dumea Eduard, prof. Grozescu Liana-Lăcrămioara, bibl. Onea Lăcrămioara și dr. Alina Ciortan - coord. proiect prof. dr. Pistol Alina. Copiii vor fi implicați în diverse activități interesante: ateliere de lectură, de jocuri, de mișcare, de arte vizuale și de dans.
scoala de vară scoala george enescu moinesti 5
scoala de vară scoala george enescu moinesti 3
scoala de vară scoala george enescu moinesti 4
scoala de vară scoala george enescu moinesti 2
scoala de vară scoala george enescu moinesti 6